14.09.2022

Labo darbu nedēļa 2022

LDN2022

Šogad jau četrpadsmito gadu pēc kārtas labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv" no 3.līdz 9.oktobrim rīko akciju Labo darbu nedēļa. Akcija tiek īstenota projekta "Labie darbi vieno" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Kā jau ierasts, šīs nedēļas laikā aicinām visu Latvijas sabiedrību būt aktīviem, paskatīties apkārt, ieraudzīt un sniegt atbalstu tiem, kam tas nepieciešams. 
2021.gadā akcijas aicinājumam atsaucās teju 15 000 cilvēku, paveicot vairāk nekā 300 labos darbus Latvijā.
Kas ir šis fenomens, kas ļauj akcijai būt tik ilgtspējīgai? Arī ikdienas darbā esam novērojuši, ka Latvijas iedzīvotāji un mūsu sabiedrība kopumā kļūst arvien tolerantāka un atsaucīgāka. Kļūstam saprotošāki un spējam iedziļināties citu vajadzībās un grūtībās, spējam pamanīt un reaģēt.
“Labo darbu nedēļa” ir lielisks instruments un platforma, kas ļauj aizsākt palīdzēšanas un brīvprātības procesus, lai tos turpinātu arī nākotnē, meklētu jaunus risinājumus un viens otru iedvesmotu  labajiem darbiem.
Akcijas laikā vienmēr pievēršam uzmanību aktuālajām vajadzībām. Šogad īpašu vērību pievērsīsim tam, lai Latvijā dzīvojošie ukraiņi aktīvi tiktu iesaistīti un līdzdarbotos labo darbu veikšanā.
Ko „Labo darbu nedēļā” varam darīt?
- doties uz dzīvnieku patversmi;
- apciemot vientuļos pensionārus, palīdzot dārza darbos;
- sakopt vietējo apkārtni;
- nodot asinis;
- ziedot apģērbu, saimniecības lietas vai pārtiku;
- dalīties ar sirdssiltumu un aprunāties, kopīgi padzert tēju, uzspēlēt galda spēles ar kādu, kam ikdienā ir vientuļi;
- veikt jebkuru darbu, par kuru saņemsiet pretī sirsnīgu “Paldies!”, un tā būs liela pateicība un prieks par padarīto darbu arī jums!
Arī šogad akcijas laikā darbosies interaktīva mājaslapa ar Latvijas karti, kur ikvienam dalībniekam ir iespēja atzīmēt savu plānoto vai/un paveikto labo darbu: http://labodarbunedela.palidzesim.lv

Lai iedvesmotu viens otru un vairotu labo, kad labais darbs ir veikts, aicinām par to pastāstīt sociālajos tīklos ar tēmturi #labodarbunedela.
Ja zināt, kam noderētu palīdzība, droši rakstiet: info@palidzesim.lv un visi kopā mēs varēsim palīdzēt!

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Ar laba vēlējumiem,  Palīdzēsim.lv komanda
* Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem