01.03.2024

"Sociālā atbalsta programma “Līdz.Vērtīgs”

"Sociālā atbalsta programma “Līdz.Vērtīgs”

Sabiedrības integrācijas fonds atbalstītajā projektā "Sociālā atbalsta programma “Līdz.Vērtīgs”" strādājam pie rekomendācijām mērķtiecīgākai bērnu un jauniešu ar invaliditāti aprūpei.

Lai šo ieceri piepildītu, projekta komanda papildina un apkopo savas zināšanas, ne tikai caurskatot normatīvos aktus un pieejamos datus, bet arī apmeklējot seminārus, sekojot līdzi varasiestāžu darbam un tiekoties ar dažādiem lēmumu pieņēmējiem.

Piemēram, janvārī tika apmeklēta Sociālo un darba lietu komisijas sēde par reto slimību jautājumiem, kā arī Ādažu novada pašvaldības diskusija par speciālās izglītības programmu īstenošanu kādā no novada skolām.

Turpretī februārī pie svarīgākajiem notikumiem minams Apeirons rīkotais informatīvais seminārs “Universālais Dizains - cilvēktiesību labirinti”, kā arī tikšanās ar Saeimas deputāti J. Simanovsku un Rīgas domes deputātu V. Kleinbergu, lai pārrunātu vides pieejamības nodrošinājumu Latvijas vidusskolās un profesionālajās skolās.

Sagatavota vēstule Izglītības un zinātnes ministrija par pieejamības jautājumiem.

Savukārt šodien, kad visa pasaule atzīmē Reto slimību dienu, lielākā daļa no mūsu komandas, kuras sastāvā ir trīs organizācijas Palidzesim.lv , Dauna sindroms Latvija un Latvijas spina bifida un hidrocefālijas biedrība, devās uz Reto slimību forumu, lai izzinātu jaunumus reto slimību jomā. Paldies Latvijas Reto slimību alianse par saturīgo un jēgpilno forumu

Lai mēs visu šo varētu veikt, esam pateicīgas projekta finansētājam Eiropas Savienība — NextGenerationEU.