07.09.2022

Skultes muižnieki 2022

Skultes muižnieki 2022

Kā saldais ēdiens vasaras noslēgumā - augusta beigās Viesu namā Skultes muiža tika rīkota jauniešu vasaras akadēmija "Skultes muižnieki 2022" (https://flic.kr/s/aHBqjA5sJc ; https://flic.kr/s/aHBqjA4an8 ).

Kaut reizi-divas mēnesī tiekamies visa gada garumā, nedēļu ilga kopābūšana ir neatsverams baudījums būt kā vienam veselumam, jaunu draudzību dibināšanai, veco nostiprināšanai un mums - Palīdzēsim.lv komandai - gandarījums par ieguldīto darbu, redzot jauniešu izaugsmi, un stimuls rosīties tālāk.

Skultē tikās gan jaunieši ar “pieredzi”, gan jauniņie, kuriem šī bija pirmā tikšanās ar mums, mūsu noteikumiem un plānotajām aktivitātēm, kas visas vērstas uz sadarbību, komunikāciju, pieņemšanu, sapratni un personīgo izaugsmi.

Jaunieši pierādīja to, ka ir gatavi ne tikai labi pavadīt laiku, bet viņiem ir svarīgas arī zināšanas un pieredze, ko var iegūt kopā darbojoties un iedvesmojoties no akadēmijas viesiem.

Pārsteidzoši ātri jaunieši saliedējās un spēja pieņemt lielākos izaicinājumus, kā piemēram, uzkāpt 8 metru tornī, staigāt pa oglēm. Un šie bija tikai fiziski izaicinājumi, daudz lielāki izaicinājumi, bija pieņemt vienam otra dažādību, mācīties pieņemami komunicēt un veidot sadarbību. Abas vājredzīgās meitenes Līva un Maija nebeidza pārsteigt ar savu pozitīvo attieksmi it visā un jaunu izaicinājumu pievarēšanu. Līva gan uzkāpa tornī, gan staigāja pa ogļu ceļu, gan izmēģināja sup dēli, uzticoties audzinātājai, dodoties muižas dīķī.

Dažiem jauniešiem šī bija pirmā pieredze ļauties būt nedaudz smieklīgiem teātra etīdēs, dažiem brokastu gatavošana visiem dalībniekiem agrā rīta stundā, vēl dažiem spēja pieņemt grupas noteikumus un būt daļai no komandas.

Jau pirmajā akadēmijas dienā ķērāmies pie darba ar sevi, ļaujoties drāmas terapijas meistarstiķiem Anna Šteina stingrā vadībā izspēlējot dzīves ainiņas un vienam otru iepazīstot. Bet pēcpusdienā smēlāmies iedvesmu un cīņas sparu, klausoties mērķtiecīgā volejbolista Aleksandra Samoilova dzīvesstāstā un vērtīgajās atziņās. Sapnis kļūst par mērķi, kad ir konkrēts plāns - šī pārliecība caurvij Aleksandra stāstījumu un ceram, ka kaut viens no jauniešiem to būs sadzirdējis un tik pat mērķtiecīgi tieksies uz savu mērķu piepildījumu. Kā norādīja lielākā daļa jauniešu novērtēšanas anketās - šī tikšanās bijusi viena no vērtīgākajām.

Ņemot vērā pasaulē valdošo nedrošību, katram mums jābūt gatavam jebkuram pavērsienam un ārkārtas situācijai, tāpēc ciemos aicinājām armijas vīrus Leno un Arti, kuri sniedza pamācības pareizai rīcībai X stundā, pārbaudīja jauniešu fizisko sagatavotību un izturību, kā arī spēju reaģēt dažādās situācijās, savā starpā sastrādājoties un vienam otru atbalstot.

Pēc pirmās dienas pārdomu pilnā vakara noslēguma, otrdienas rītu jauniešu vasaras akadēmijā sākām ar mierīgu būšanu ar sevi un izvingrinot ķermeni jogas nodarbībā ar Vasīliju no Tehniskās jaunrades nams "Annas 2". Es esmu, es zinu, es varu, es priecājos bija šīs dienas sauklis. Kā atzina daži no dalībniekiem, jogas nodarbība ir bijis jauns izaicinājums, jo domājuši, ka joga domāta tikai kundzēm gados , tomēr ļaujoties izkāpšanai no komforta zonas, pilnībā izbaudījuši jogu harizmātiskā Vasīlija vadībā un guvuši jaunu pieredzi.

Pēcpusdiena izvērtās izaicinājumu pārpilna - pārvarot bailes no augstuma un savstarpēji sastrādājoties, rāpāmies augstā tornī Martas un Gunāra drošās rokas vadīti, bet, iestājoties krēslai, Madara Lazdiņa ugunsstaigāšanas nodarbībā piedalījāmies šova uzņemšanas aizkulisēs un, kad pašu iedegtā ugunskura bērzu malkas zaigojošās ogles bija mazliet nomierinājušās, spērām pirmos soļus pa karstām oglēm, izejot no savas komforta zonas, pārvarot bailes vai godīgi pasakot nē, es to nedarīšu.

Trešajā akadēmijas dienā, kad jaunieši jau savā starpā apraduši un sadraudzējušies, tomēr noguruma un slodzes dēļ iestājies tāds kā lūzuma punkts, jaunieši joprojām ar visu tika lieliski galā. Jau uzreiz pēc brokastīm Artūrs lika aktīvi izkustēties un sastrādāties komandās, pārvarot šķēršļus, risinot prāta mežģus un veicinot kognitīvās prasmes.

Sarunas ar psihoterapeitu Ernests par un ap attiecībām aiz slēgtām durvīm - jo, kas notiek Skultē, paliek Skultē.

Pēc burgeru pašgatavošanas ballītes teātra režisore no Sajūtu teātris Liena Šmukste ļāva izjust pasauli caur sajūtu prizmu, izslēdzot vienu no mūsu maņām - redzi. Lai labāk izprastu līdzcilvēku ikdienu, orientēties vidē, paļaujoties uz otru

Ceturtdienu sākām ar mierīgu šūpošanos muižas dīķī, Madaras no Advaita.Adventures vadītajā meditācijā, saplūstot ar dabu, debesīm un sevi.

Kā no miera miega izrauti- rīta cēlienā nopietns darbs ar sevi režisores Lauras Čaupales meistarklasē. Jauniešu komandas iestudēja dažādas kriminālās ekselences ainiņas, kas ļāva pasmieties gan katram par sevi, gan dažādām komiskām situācijām, atklājot aizvien jaunus talantus un, jauniešiem pārkāpjot savas iedomātās spēju robežas, izpaužoties mākslinieciskā veidā, celt savu pašapziņu un pārliecinātību.

Bet jau pēc pusdienām mūs gaidīja jautrā Putu ballīte ar SIA "Jogitas Pasākumi" un vakarā dejas, dejas līdz pat naktsmieram DJ ARKA vadībā.

Ar skumju piesitienu sākās jauniešu akadēmijas pēdējā diena - tik ļoti śīs nedēļas laikā bijām saauguši vienā veselumā, ka negribējās, lai viss jau beidzas. Bet šīs nav beigas - tas ir tikai sākums jaunām izaugsmēm, jaunām draudzībām un jauniem mērķiem.

Noslēguma dienā jauieši izvērtēja savus individuālos ieguvumus akadēmijas nodarbībās un savstarpējā komunikācijā, kā arī viens otram veltīja siltus atvadu vārdus.

Jūs redzat, cik mums bijusi fantastiskām emocijām piepildīta nedēļa! Jaunieši var! Mēs kopā varam iedot jauniešiem citu pieredzi, uzskatāmi parādīt, ka viss dzīvē iespējams, tikai pašam jācenšas, jāvēlas un jādara!

Sirsnīgs paldies APSA būve par iespēju jauniešiem pilnveidoties un augt!

Paldies arī pārējiem jauniešu atbalstītājiem:

Viesu nams Skultes muiža/ Guest house Skulte manor un Guntis Priede

Andra tomāti

Zaķumuižas ūdens

Tuvu

Balticovo

JS Meistardarbs

AFruits

Amber Distribution Latvia

L'Oréal Group

The Body Shop

Abi2

Photo Agency F64

Pure Chocolate

Sporta Bode

NorPlast , Scan panel, Saldus Minigolfs un velokarti - biedrība "Saldene"

Teltis pasākumiem

Vīgantes ierāmēšanas salons

Elme Messer Latvija

Otrā Elpa