25.07.2022

Projekts "Īpašo bērnu ģimeņu vasaras nometne "Taureņu vasaras 2022""

Projekts "Īpašo bērnu ģimeņu vasaras nometne "Taureņu vasaras 2022""

Fotoziedojums: Nora Krevņeva-Baibakova

Romāns Kokšarovs, F64

Palīdzēsim.lv un nometnes dalībnieku foto arhīvs

Ar lielu gandarījuma un prieka sajūtu kavējamies atmiņās par aizvadīto īpašo bērnu un viņu ģimeņu vasaras nometni "Taureņu vasaras 2022" Skultes muižā. Jau dalībnieku atlases procesā pieredzētā ģimeņu atsaucība atkal un atkal pārliecina, cik ļoti nepieciešami ir šādi saieti, lai ģimenes spētu smelties spēku, enerģiju, rast jaunas prasmes un zināšanas, dalītos pieredzē un augtu savā un bērna attīstībā, baudītu kopības sajūtu un mazliet arī atpūstos. 

Pirmajā nometnes dienā drāmas terapeites Annas Šteinas nodarbībā caur dažādām lomu spēlēm tika veidota pirmā sadarbība un rasta komunikācija. Priecājamies, ka ar katru gadu kuplāks kļūst dalībnieku - tēvu pulciņš. Vīru sarunas psihoterapeita Ernesta Pūliņa Ciņa vadībā spēcināja  tēvus un sniedza savstarpēju atbalstu, savukārt mammas meklēja saikni, tvēra mirkļa burvību un atzinās sev mīlestībā kopā ar Ievu Ostrovsku uz mirkli attālinoties no ikdienas rūpēm. Bērni pirmo nometnes dienu pavadīja radoši un sportiski, ķerot kopābūšanas prieku. Bet vakarā ar romantiskām un sirsnīgām dziesmām nometniekus priecēja dziedātājs Niklass.

Otrās nometnes rītu sākām ar saules rituālu, lai kliedētu draudīgos lietus mākoņus un atvērtu debesis saulei. Saules staru ieskauti un kārtīgas putras iestiprinājušies, nometnes dalībnieki sadalījās trīs grupās: tēvi ļāvās bungu ritma spēkam kopā ar Dzintaru Vīksni no ritma apvienības "Pulsa efekts", mammas iestudēja deju priekšnesumu "Šokolādes saldējums" ar horeogrāfi Vitu, savukārt bērni apguva mūsdienu dejas pamatus kopā ar Ģirtu, lai jau nākamās dienas vakarā priecētu pārējos dalībniekus ar pārsteiguma priekšnesumiem.  Pēcpusdienā vecāki iegrima nopietnās sarunās par dzīves līkločiem Ainas Poišas vadībā. Tikmēr bērniem bija uzticēts ļoti svarīgs uzdevums -  gan ievilkt elpu jogas nodarbībā ar Vasīliju un Kristīnu, gan pagatavot pastu - sijājot miltus, sitot olu un pacietīgi mīcot, rullējot un griežot. 

Bet vakarā, kad debesīs savilkās mākoņi, zibeņu specefektu pavadījumā mūziķes Velga Polinska un Natālija Meļņikoviča aizveda visus muzikālā ceļojumā. Tas bija īstens ceļojums laikā un telpā, ieskatoties dažādu mūziķu dzīvēs caur viņu skaņdarbiem. Līdz asarām aizkustināti, nometnieki ļāvās vijoles smeldzīgajam skanējumam un akordeona plēšu nomierinošajai  izelpai.

Trešās dienas agrā rītā skaņu meditāciju uz SUP dēļiem ar Madaru no „Advaita Adventures”  mēģināja izjaukt lietus, bet ne visai tas izdevās - drīzāk jāteic, ka lietus piešķīra vēl īpašāku noskaņu un skanējumu, kas daudzus nometnes vecākus aizveda vienlaikus prom un atpakaļ pie sevis. 

Pēc tik īpaša un relaksējoša dienas sākuma nekas vairs nevarēja noiet greizi - tēti turpināja sarunas psihoterapeita Ernesta vadībā, mammas tika lutinātas un greznotas pie „Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas” meistarēm, bet bērni un jaunieši kustējās un lustējās kopā ar deju un kustību terapeiti Alvīni.

Ar to vien nebija gana - pēcpusdienā ar vecākiem jokus plēsa aktieris un režisors Zigurds Neimanis, savukārt bērni apguva krāsaino slaima gatavošanu. Vēl jo lielāks pārsteigums  ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos sagaidīja dienas turpinājumā -  SIA "Jogitas Pasākumi" organizētā putu ballīte - baltu putu mākoņos peldējās ik katrs liels un mazs nometnieks. Par specefektiem putu ballītē parūpējās vējš, aiznesot baltos mākoņus tālu prom, kliedējot raizes un atnesot smieklu vētru. 

Vakarā sajūsmas saucienu pavadīti, nometnieki cits citam demonstrēja sagatavotos priekšnesumus -  bērni un mammas deju priekšnesumus, bet tēvi - dārdošu skaņdarbu ar sadzīves priekšmetiem. Pēc priekšnesumiem uz ballīšu stīgas uzvilktie nometnieki bija gatavi Ilzes un Mārča Padomu ieteikumiem vasaras ballīšu kokteiļu pagatavošanai - glāzēs lija dazādi saldējuma un atspirdzinošie kokteiļi. Un kas gan tā būtu par vasaras ballīti, ja to nepiepildītu sarunas, dejas un smiekli? 

Ceturtās dienas rīts nometnē sākās ar izaicinošiem uzdevumiem vecākiem, ko organizēja Lauma un Artūrs -  par uzticēšanos, sadarbību , uzdrīkstēšanos, lai analizētu, cik ļoti paši sevi ierobežojam vai tieši pretēji -  cik ļoti paļaujamies uz citiem. Dienas turpinājumā mazos un lielos dalībniekus priecēja pasaku Elfs, aicinot piedalīties triku un burvju elementu ceļojumā. Veidojot sajūtu pogu mandalas par nometnē piedzīvoto, noslēdzām īpašo bērnu ģimeņu nometni "Taureņu vasaras 2022". Uz atvadām vēl kliņģeris, slepeno draudziņu atklāšana, laba vēlējumi un cerība jau atkal drīz tikties. 

Daudz izaicinājumu, daudz sapņu piepildījumu un pāri visam – vienas lielas ģimenes kopības sajūta!

Paldies ģimeņu eņģeļiem - brīvprātīgajiem palīgiem, kuri pavada vasaras brīvdienas un speciāli plāno atvaļinājumu, lai sniegtu atbalstu šīm ģimenēm: Fotogrāfei Norai ar ģimeni, Helmutam, Kristīnai, Katrīnai, Anetei, Rūdolfam,  Kristiānam, Sanitai, Keilai, Kristiānai, Rēzijai, Laurai, Mārītei, Alvīnei, Laurai, Veronikai, Evelīnai, Samantai, Sanitai, Agnesei, Letīcijai, Madarai, Klaudijai un Ingai.

Sadarbībā ir spēks! Tāpēc ļoti novērtējam un no sirds pateicamies visiem, kas sniedz atbalstu, lai šis "retrīts" spētu notikt:  

„Sabiedrības integrācijas fondam” par atbalstu nometnes tapšanā

„Skultes muižas” saimniekam Guntim un pavārītēm

Tuvu

Maxima

AFruits

Andra tomāti

Ādažu desu darbnīca

Amber Distribution Latvia

Zaķumuižas ūdens

L’Oreal

BalticOvo

Foto aģentūra F64

Rūdolfs Bio produkti

Abi2

Otra elpa

Pure chocolate

Veiters

Vīgantes ierāmēšanas salons

Elme Messer

BodyShop

Sporta Bode

NorPlast, Scan panel, biedrība Saldene

Auto 26

Teltis pasākumiem

Vairāk bilžu no pasākuma:

Galerija Nr.1

Galerija Nr.2

Galerija Nr.3

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.