22.08.2022

Kurzemes piedzīvojums 2022

attēls

Jau otro gadu projekta "Kurzeme visiem" ietvaros Kurzemes plānošanas reģions uztic mums īstenot integratīvo vasaras nometni ģimenēm ar bērniem, tostarp ar funkcionāliem traucējumiem.

Šogad piecu dienu piedzīvojums norisinājās brīnišķīgā vietā - netālu no Ventas un Ventspils – viesu namā „Raganas slota”. Kā jau nosaukums paģēr, vieta apveltīta dažādām teikām un nostāstiem. Viesu namā saimnieko darbīgā un atsaucīgā Doniņu ģimene, kurā visi kā mazas, čaklas skudriņas, tek un palīdz īstenot daudzas ieceres.

Kā nometnes noslēgumā atzina dalībnieki, nometne piepildīja daudzus lielākus un mazākus sapņus, kā arī, iespējams, kādam palīdzēja paskatīties uz savām vajadzībām un likstām no cita skatu punkta, deva iespēju nedaudz izaicināt sevi, rast jaunus resursus un smelties iedvesmu.

 

Pirmajā nometnes dienā ar dažādām spēlēm, aktivitātēm un uzdevumiem iepazinām cits citu, veidojām jaunas draudzības un sadarbības kopdarbus. Vakarā, gluži kā gardu rabarberu plātsmaizi, baudījām talantīgo Patrīcijas un Kristapa saulrieta koncertu.

 

Nometnes otrās dienas rītu sākām dalītās grupās - vecāki kopā ar mākslas terapeiti Jolantu Plaudi meklēja resursus sevī un pārējos. Tikmēr bērni kāri ķēra drona meistarklases trikus.

Pēc pusdienām daudzi nometnes dalībnieki piepildīja senlolotu sapni - uzdrīkstēties kāpt uz SUP dēļa vietējā dīķī. Savukārt pēcpusdienu pavadījām radoši - veidojot sapņu ķērājus, ko aizrautīgi gatavoja pat puiši.

Un vakars.... vakars pilnīgā čiliņā un atpūtā viesu nama pirtiņā un kublā, ko pavadīja tik vērtīgās sarunas un pieredzes apmaiņas stāsti.

 

Trešajā dienā kopā ar bērniem varonīgi pievārējām 6 km ceļā uz mini zoo „Buki”, kur redzējām un iepazinām daudzus dzīvniekus un putnus, sākot ar kazām, zosīm un vistām un beidzot ar kamieli, alpakām, emu, poniju un citiem dzīvniekiem, kā arī eksotiskos putnus, ķirzakas, posmkājus, tarantuļus. Tikmēr vecāki radoši un aktīvi izzināja Montessori metodes darbā ar bērniem sadarbībā ar Montessori speciālisti Ievu Ukavicu.

Pieēduši pilnus punčus “Raganas slotas” gardo frikadeļu zupu, ar sajūsmas spiedzieniem sagaidījām Egīlu un viņa fizikas eksperimentu šovu.

Pēcpusdienā skatījām „Oe Workshop” veidoto ēnu teātri un paši darinājām koka paliktnīšus Kaspara vadībā.

Savukārt vakarpusē bērni burbuļojās ar „Mārtiņa Burbuļiem” un vecāki iedzīvināja sevī radītāju, un pārbaudīja robežas psiholoģes un pasaku terapeites Ievas Ostrovskas vadībā.

 

Lai izzinātu vietējo apkārtni un veidotu arvien jaunas draudzības, nometnes ceturtajā dienā ģimenēm tika doti dažādi uzdevumi, ko tās veica gana atjautīgi un radoši.

Pēc pusdienām vēl ūdens prieki ar Sup dēļiem un tad jau bijām gatavi ceļojumam cirka pasaulē, kur dažādo triku un maģijas pasaulē dalībniekus ievilināja Solvita.

Nometnes noslēguma vakars pārsteidza ar dalībnieku un Palīdzēsim.lv brīvprātīgo "Talantu šovu", kas izvērtās īpaši sirsnīgs un izdomas bagāts.

 

Ar īpašas pogu mandalas izveidi, kurā katra ģimene ielika nometnē piedzīvoto, noslēdzām piecu dienu sapņu ceļojumu, kurā piedalījās 10 ģimenes no Kurzemes.

Lai atvadas nebūtu tik sāpīgas, bērnus iepriecināja lieliskā Vita no pasākumu uzņēmuma „Studija ballītēm” ar jautrām rotaļām, gliteru tetovējumiem un sejiņu krāsošanu.

Noslēgumā baloni, dāvanas, bučas, apskāvieni un cerība, ka tiksimies vēl.

 

Paldies Kurzemes plānošanas reģionam par iespēju dot un ņemt!

 

Sirdsmīļš paldies „Raganas slotas” saimniekiem - Doniņu ģimenei par viesmīlību, pozitīvo attieksmi, izdabājot visiem stiķiem un niķiem un sirdssiltumu, kas staro pāri visai sētai.

Paldies Palīdzēsim.lv lieliskajiem brīvprātīgajiem – jūs, kā vienmēr, super-truperīgākie!

 

 

Tāpat paldies mūsu līdzatbalstītājiem, kas palīdz mums burt sapņus:

Auto 26

Amber Distribution Latvia

Maxima

AFruits

Mārtiņa Burbuļi

Biedrība Tuvu

L'Oréal Baltic

Abi2

Otrā Elpa

Veiters Korporācija

Vīgantes ierāmēšanas salons

Elme Messer Latvija

The Body Shop

Sporta Bode

NorPlast, Scan panel, Saldus Minigolfs un velokarti - biedrība "Saldene